Menü

Trend medya tv

En iyi viral hikayelerimizi doğrudan gelen kutunuza almak için abone olun!

Merak etmeyin, Spam değil!

bankalar

ATAK’DAN NEFES KESEN EĞİTİM

admin 7 ay önce 0 1

ATAK’DAN NEFES KESEN EĞİTİM

Giresun’un ilk ve tek arama kurtarma derneği olan ATAK Doğa ve Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri, Gedikkaya’da ip teknikleri eğitimi düzenledi. Eğitim endüstriyel dağcı Cemre DEMİRÖZ’ün eğitmenliğinde gerçekleşti. Eğitim içeriğinde iple erişim, yarı teknik tahliye, sedye sabitleme sistemleri uygulamalı olarak anlatıldı.

ATAK Başkanı Mete DURMUŞ ” Giresun’un ilk arama kurtarma STK’siyiz. Omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Arama kurtarma hata kabul etmeyen bir sistemdir. Çünkü kendinizi, ekibinizi ya da kazazedeyi tehlikeye düşürebiliriz. Operasyonlarda karşılaşacağımız sorunları en aza indirmek için eğitimlere ara vermeden devam ediyoruz. Kış mevsimi için 5 farklı eğitim planladık. Bunlardan birincisini bugün gerçekleştirdik. Diğer STK’leri de eğitimlerimize davet ediyoruz ve operasyonlarda birlikte rahat hareket edebilmenin planlamasını yapıyoruz. Hepimizin amacı aynı doğaya,tüm canlılara yardım eli uzatmak. Aramızdaki tek fark ise biz yerel bir derneğiz, Giresun’un kaynaklarından beslenen bir STK’yiz. Bir şube ya da temsilcilik değiliz. Acil durumlarda hızlı ve organize hareket edebilmek için teorik ve uygulama eğitimlerine devam edeceğiz. ” dedi.

Arama kurtarma ile ilgili farklı uzmanlıklara sahip insanlar tarafından kurulan ATAK Doğa ve Arama Kurtarma Derneği, ip teknikleri eğitmeni Cemre DEMİRÖZ’dür. Kendisi ATAK’ın kurucu üyesidir ve IRATA L2 sertifikasına sahiptir. İl dışında birçok şantiyede yüksekte çalışma uzmanı olarak görev yapmıştır.
@atakdak28@cmrdd7@m.metedurmus
#gedikkaya#giresun#aramakurtarma#stk

Etiketler
- reklam – BuzzMag Ad
Tarafından yazılmıştır

Bir Cevap Bırakın

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

- reklam – BuzzMag Ad
Paylaş
Bağlantıyı kopyala